THE GRANGE PRIMARY SCHOOL

Giving Every Child, Every Chance, Every Day

Telephone: 01724 843601       Headteacher: Larissa Thorpe

THE GRANGE PRIMARY SCHOOL

Giving Every Child
Every Chance
Every Day

Telephone: 01724 843601             Headteacher: Larissa Thorpe

 

Subject Representatives

KS1 Subject Reps 2017 – 2018

Class 1H

English Nevaeh Moulds
Maths Kai Collins
Science Paris Finch
RE Lorelai Ellis
PSHE/ citizenship Cammarie Dawson
History Ragganross Latimer
Geography Tommie Lee
Computing Ben Mitchell
Art and Design Grace Tune
Design and technology Jayson Potter
Languages Jenson Sharpe
Music Bailey Stark
PE Lola – Mai Warrington
Eco warrior Anna Schmidt
Food Technology Nova Musgrave
Gardening Casey McLaughlin
British Values Kenzo Coles
Fair Trade Bentley Chapman
Enterprise  Isla Kelsall
Class 1R

English Jayden Bradley
Maths Edward Burn
Science Connor Preston
RE Ella Rose Read
PSHE/ citizenship Ryan Fogg
History Sreejak Bhattacharyya
Geography
Lily – May Lockwood
Computing Lucas Kenyon
Art and Design Amillia Tune
Design and technology Jack Moran
Languages Marley – Jay Harvey
Music Allanya Nimick
PE Leo Taylor
Eco warrior Josie Hardy
Food Technology Shaydan Atkin
Gardening Kyle Eames
British Values Leila Beever
Fair Trade Skyla Kelly
Enterprise  Max Drysdale
Class 2G

English Lexi Marshall
Maths Matthew Taylor
Science Oliver Pearson
RE Kelli – Anne Felton
PSHE/ citizenship Rimas Grigaravicius
History William Akdemir
Geography
Goncalo Bastos
Computing James Timmins
Art and Design Alexis-Jade Parker
Design and technology Elizabete Pupova
Languages Margarida Pereira-Segura
Music Bailey Crane
PE Kian Kerridge
Eco warrior Lewis Moat
Food Technology Leo Neal
Gardening Harim Hussain
British Values Jayden Hulme
Fair Trade Kieran Chatha
Enterprise  Nam Dao
Class 2K

English Ollie Lockwood
Maths Joshua Hernon
Science Jaxson Covington
RE Chardonnay Husband
PSHE/ citizenship Darcie Mills
History Oliver Theaker
Geography
Adam Sowerby
Computing Charlie Preston
Art and Design Angel Stimson-Thompson
Design and technology Leon Ellis
Languages Agnikan Bhattacharyya
Music Faith Hoole
PE Haji Abubaker
Eco warrior Ethan Payne
Food Technology Isabelle Chartoniuk
Gardening Fallon Pentecost
British Values Emily Bird
Fair Trade Alfie Maw-Tyson
Enterprise Lexie Harrison

KS2 Subject Reps 2017 – 2018

Class 3G

English Julia Klinowska
Maths Ralph Ashworth
Science Charlie Johnson
RE Emily Adam
PSHE/ citizenship Amelia Arnell
History Spencer Hutchinson
Geography Kian Woodbridge
Computing Samuel Cummings
Art and Design Kelsey Castelow
Design and technology Charlie Ellis-Horton
Languages Elsie Thornton
Music Grace Shaw
PE Mason Moulds
Eco warrior Kieran Bradley
Food Technology Kenzie Collins
Gardening Kaitlyn Taylor
British Values Summer Dent
Fair Trade Amy Adam
Enterprise  Millie – Jane Kingscott
Class 3S

 

English Maddison Cooper
Maths Michael Lawrence
Science Jenova-Belle Kelsall
RE Danyl Cutts
PSHE/ citizenship Amina Abubaker
History Tiago Teixeira
Geography Paige Donnelly
Computing Quiana Silva
Art and Design Mason Cassidy
Design and technology Briony Drew
Languages Lexi Nobbs
Music Mason Cassidy
PE Christopher Eames
Eco warrior Brooke Mann
Food Technology Alfie Kelly
Gardening Riley Hornsby
British Values Tiani Awah
Fair Trade Tyler Blaydes
Enterprise  Olivia Rose
Class 4P

 

English Summer Lister
Maths Samuel Thackeray
Science Jack Turner
RE Ruben Sanderson
PSHE/ citizenship Ellicia Rayner-Barsley
History Cameron-Lee Godley
Geography Charlie Ashworth
Computing Mia Tyson
Art and Design Gracie Ross
Design and technology Cleo Jones
Languages Amy-Louise Bell
Music Kelsi Fish
PE Rossi Willey
Eco warrior Kaydee-Anne Dawson
Food Technology Alex Smith
Gardening Cameron Cobb
British Values Declan Thornton
Fair Trade Jaxson Cook
Enterprise  Reagan Hawes
Class 4C

 

English Kimberley Fish
Maths Brooke Carter
Science Jake Turner
RE Lukas Smith
PSHE/ citizenship Cole Doran
History Keeley May McLaughlin
Geography Poppy Dent
Computing Cooper Davis
Art and Design Jessica Konchanska
Design and technology Joshua Kupfers
Languages Colbie Hernon
Music Lincoln Montandon
PE Aimee Preston
Eco warrior David Broughton
Food Technology Brooke Jackson
Gardening Katie Elkington
British Values Jace Smith
Fair Trade Kayden Mann
Enterprise Simran Sahota
Class 5S

 

English Lilly-Anne Bell
Maths Connor Johnson
Science Libby Palmer
RE Patryk Kisiela
PSHE/ citizenship Katie Holland
History Blake Antingham
Geography Wiktor Freitag
Computing Brooklyn Sycamore
Art and Design Evelyn Ashley
Design and technology Kai Potter
Languages Hollie Ann Whitelam
Music Meegan Hulme Rickel
PE Sara Hall
Eco warrior Ethan Atkinson Skinn
Food Technology Corey Barrowcliff
Gardening Logan Dent
British Values Kacey Tinmurth
Fair Trade Kai Newman
Enterprise Megan Williamson
Class 5T

 

English Brooke Kelly
Maths Ria Jones
Science Alfie Gambling
RE Abigail Cochrane
PSHE/ citizenship Chelsea Drew
History Harry Mills
Geography Millie Hernon
Computing William Beasley
Art and Design Tiffany Lawrence
Design and technology Abbey Rose Donnelly
Languages Thomas Henson
Music Lucas Braithwaite
PE Fynn Taylor
Eco warrior Emily Fogg
Food Technology Leigha Clark
Gardening Keaten Collins
British Values Mario Hollingsworth-De-Leso
Fair Trade Sky Winter-Stow
Enterprise  Ellie May-Bagshaw
Class 6D

 

English Megan Kelly
Maths Ivo Beare
Science Mason Chapman
RE Jack Hoyes
PSHE/ citizenship Holly Smith
History Molly Jo Winn
Geography Robert Whitelam
Erin Cook- Leather
Art and Design Alan Dudek
Design and technology Ryan Potter
Languages Alfie McWhirter
Music Natasha Orno
PE Lincoln Tootell
Eco warrior Dmitri Morozov
Food Technology Demmi-Leigh Main
Gardening Bailey Smith
British Values Adam Miller
Fair Trade Foster Barnard
Enterprise KC Werrett
Class 6S

 

English Daniel Han
Maths Rhys Jarman
Science Dez Waby
RE Gurdit Singh
PSHE/ citizenship Matthew Needham
History Ryan Timmins
Geography Bobby Arnell
Computing Kallum Waters
Art and Design Bailey Walker
Design and technology Alfie Thompson
Languages Finley Swindle
Music Kelsey-May Hope
PE Nile Ianson
Eco warrior Taylor Ricketts
Food Technology Eko Jones
Gardening Ellie- Mai Turner
British Values Sophie Hanson
Fair Trade Alfie Thompson
Enterprise  Noah Cole – Baskott